Сублімаційний друк
Під друком сублімації мають на увазі один з видів трансферних технологій, який дозволяє переносити бажаний малюнок на текстильні вироби (футболки, прапори), кераміку (включаючи плитку і кухлі), металеві предмети з покриттям (значки, номерні знаки автомобіля), склопластик (брелоки, багажні ярлики, номерні і дверні значки), дерев'яні об'єкти.
Друк зображення робиться шляхом перекладу з матового паперу на забарвлювану поверхню. Температура, підтримувана при такому процесі, складає 180-200о С. Виражаючись мовою фізики, відбувається своєрідний перехід твердої речовини в газоподібний стан, минувши рідку фазу. При цьому малюнок не просто лягати на поверхню виробу, а відбувається процес фарбування волокон.
Описуючи процес сублімації, можна чітко визначити, що спочатку на кольоровому струминному принтері спеціальним чорнилом "дзеркально" друкується необхідне зображення на спеціальний папір, а потім воно переноситься на потрібну поверхню за допомогою термопресса.
Отриманий малюнок або фотографія на папері повинна висохнути впродовж 15-20 хвилин при кімнатній температурі. Нанесене чорнило має бути сухим, щоб не забруднити виріб і не розмазатися. Така "паперова заготівля" має солідний термін зберігання. Головне - оберігати її від попадання вологи і бруду. У будь-який момент її можна буде використати за призначенням.
Вже висохла "паперова заготівля" розміщується на поверхні необхідного виробу і закріплюється термоскотчем, з метою чіткої фіксації. Замінити термоскотч можна термостійким плівкою-перенесенням. Але ні в якому разі не застосовується простий скотч! Температура 180-200о С передбачає використання тільки спеціальних матеріалів.
Тепер слідує останній етап друку сублімації. У термопресс, з виставленою температурою і часом перенесення, поміщають виріб із закріпленою "паперовою заготівлею". Після звукового сигналу кольорового струминного принтера можна вийняти виріб, звільнити його від паперу і порадіти результату.
Сучасні машини дозволяють проводити прямий друк сублімації, коли нанесення барвника робиться прямо на поверхню виробу. Проте застосування такої технології дуже дороге і рентабельно використати при масштабних накладах. Для одиничних замовлень раціонально застосовувати недороге устаткування з проміжною ланкою - "паперовою заготівлею".
Друк сублімації дозволяє створювати чіткі кольорові зображення фотографічної якості.