Меню
Замовити дзвінок

пн-пт: 09:30-19:00
сб-нд: Вихідний

Однією з якісних технологій декорації різних поверхонь є деколь. Перенесення зображення на керамічну або скляну поверхню проводиться шляхом випалу при температурі 500 ° С. Логотип, корпоративну символіку, герб міста можна нанести начашку, глечик, фужер, келих, попільничку і т.п. Нагородна або сувенірна тарілка з деколью стане відмінним подарунком.

Застосування деколі, як правило, здійснюється при середніх і великих тиражах. У технологічному процесі задіяні великі витрати ресурсів, що здорожує виробництво. Це дозволяє на «виході» отримувати практичний продукт, термін експлуатації якого практично безмежний. Деколь вважається якісною технологією, з очевидною перевагою - стійкість до хімічних і механічних впливів. Матеріалом, на який може бути нанесено зображення методом деколі, є скло, кераміка, фарфор.

Нанесення деколі проводиться за наступною схемою: потрібний напис або об'єкт переноситься на гумовий папір за допомогою спеціальних фарб і покривається захисним лаком. В результаті таких технологічних процесів виходить перекладна картинка. Отримана заготовка замочується у воді, відділяється на лакової основі від паперу і переноситься на виріб. При цьому на оброблюваній поверхні не повинно залишатися бульбашок. Потім з прикріпленою картинкою виріб піддається запіканню в муфельній печі. Під дією високої температури 500ºС лак вигорає. Зображення практично впекается в поверхню виробу і стає однорідним з глазур'ю. Кольоровість залишається яскравою. Деколь також дозволяє наносити срібне, бронзове і золоте зображення.

Низькотемпературна деколь

Метод низькотемпературної деколі застосовується при 160-200 ° С. Його використовують в тому випадку, коли випалювання при високих температурах не можливе. Спектр дії: декорування кераміки, фарфору, скла. А також можна переносити зображення на поверхню з нержавіючої сталі, пластмаси та інших матеріалів. Поверхня, продекорірованная при більш низьких температурах, більш стійка до дії алкоголю і бензину.

Переваги деколі:

  • висока стійкість до стирання;
  • можливість наносити зображення на всю поверхню виробу;
  • глянсове або матове нанесення.
 Недоліки деколі: 
  • не допускається товщина лінії в зображенні менше 0.18 мм;
  • різкий перехід кольорів може привести до спотворень;
  • виключення великої кривизни поверхні виробу для нанесення зображення;
  • порівняно з методом тампопечаті і шовкографії дорогий спосіб;
  • із-за дії високої температури неможливе повне відтворення кольорів.

Сфера застосування деколі: корпоративні цілі, оригінальні подарунки і рекламні акції. Посуд з таким нанесенням виглядає ефектно, яскраво і оригінально.